Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

м. Нова Каховка

Нова Каховка - місто обласного підпорядкування, розташоване в центральній частині Херсонської області на лівому березі Дніпра, за 78 км на північний схід від обласного центру. Через місто проходить автошлях Одеса – Ростов-на-Дону і залізнична колія Снігурівка - Федорівка, що з’єднує Придніпровську й Одесько-Кишинівську залізниці. Межує з Каховським, Цюрупинським та Бериславським районами.

Пересічна температура січня -3,3˚С, липня  +23,0˚С.

Нова Каховка - наймолодше місто на Херсонщині, засноване у 1952 році. Загальна площа становить 0,223 тис. км2. Населення міста: 69,4 тис. осіб станом на 2012 рік (за даними Головного управління статистики у Херсонській області).

Нова Каховка - місто-оазис, одне з найкрасивіших міст України, перлина на березі Нижнього Дніпра. Це промисловий, торгівельний, санаторно-курортний, лікувально-оздоровлювальний, спортивний і культурний центр Херсонської області. На початку 1950-х років місто росло одночасно з будівництвом Каховської гідроелектростанції як містечко гідробудівників. Будівельники здійснили справжній подвиг - усього за чотири роки там, де панували придніпровські піски та шаленіли степові суховії, народилася чудова паркова зона, зазеленіли дерева та сади. Витончені архітектурні ансамблі центральної частини, ошатні житлові квартали, парки, сквери, алеї - все це плід праці будівельників гідрогіганта, що прагнули втілити у життя соціалістичну мрію про ідеальне місто.

Гідроелектростанція стала школою для багатьох поколінь гідроенергетиків нашої країни та інших держав. Сьогодні потужність станції - 1 170 млн кВт на рік. Об'єм величезного водосховища (Каховського моря) становить 19 мільярдів кубометрів, завдовжки воно - понад 200 км і завширшки - до 30 км.

"Все тут буде нове, і краса буде нова, - писав видатний український кінодраматург Олександр Петрович Довженко, працюючи над кіносценарієм "Поема про море". - Все має свій абсолютно неповторний і новий вигляд".

Втім, любителі старовини теж знайдуть для себе духовну поживу. Неподалік від Нової Каховки, в селі Корсунка, частково зберігся архітектурний ансамбль Корсунського монастиря ХVIIІ-ХІХ століття.

У 1889 році неподалік від містечка Каховка німецькі, швейцарські та французькі колоністи заснували для освоєння нижньодніпровських пісків під виноградники селище Основа (сучасна територія м. Нової Каховки). Понад 70 років тому тут розпочалося виробництво коньяків за класичною технологією. Дещо згодом у Основі розпочали випускати й виноградні вина.

З 1970 по 1998 рік вина і коньяки місцевої агропромислової фірми "Таврія" були удостоєні численних дипломів на виставках, 11 золотих, 15 срібних і 6 бронзових медалей на міжнародних конкурсах.

Цікава деталь - Нова Каховка знаходиться на тій же 46-й паралелі, що й знамените на весь світ французьке місто Коньяк у провінції Шаранта – батьківщині напою. Той же клімат, ті ж родючі землі, досконалі технології виробництва, стародавні традиції, гаряче сонце і кращі сорти винограду – це характерні особливості двох відомих виноробних зон, таврійської і французької.

Продукція ПАТ “Дім марочних коньяків “Таврія” вже давно заслужила добру славу як в Україні, так і за її межами. Виготовлені з добірних високоякісних коньячних спиртів коньяки "Таврія", "Каховка", "Дніпро", "Херсон", "Асканія", "Оріана", "АІехх" поєднують в собі майстерність і таїнство, вишуканість і шляхетність.

Найвище досягнення “Таврії” - марочний коньяк "Імперіал". Витриманий у дубових діжках не менше 25 років, м'який, гармонійний на смак, він має солодкий розкішний букет з шоколадно-смоляними тонами.

Золотим правилом Дому марочних коньяків "Таврія" є "Вишуканість часу і досконалість смаку"…

Існує тут і свій музей. У його експозиції відображена стародавня історія виноробства, більш як піввікове минуле підприємства, його непростий шлях опанування вітчизняного та зарубіжного досвіду виробництва коньяків і вин, постійного збільшення випуску продукції і впровадження передових технологій...

Подивитися які готелі є в Новій Каховці і безпосередньо обрати для себе місце зупинки ви зможете тут.

Кожному туристу важливо детально ознайомитися з транспортом міста, а також з його розкладом.

Вам набридли галасливі міста та перенаселені морські курорти? Ви прагнете комфортного та затишного відпочинку? Ви цінуєте природну красу заток Дніпра та шепіт хвиль і захід Сонця, що сідає за ледь помітною полосою того берега нескінченого Каховського водосховища? Тоді вам обов’язково необхідно завітати на базу зеленого екотуризму «Славутич», яка знаходиться в м. Таврійську Новокаховської міської ради. Комфортабельні дерев’яні євро-будинки з усіма зручностями, впорядкована простора територія з розвиненою інфраструктурою –  зробить ваш відпочинок приємним та незабутнім!

Чудово відпочити можна в яхт-клубі «Maxim marine». Це сучасний комплекс з готелем, ресторанами, басейном, релакс-зоною, тенісними кортами, конференц-залою, сценою і танцмайданчиком з видом на річку, прокатом водної техніки і багатьма іншими послугами. І все це розташовано в найкрасивішій акваторії Дніпровських плавнів. Яхт-клуб запрошує влаштовувати сімейний відпочинок з дітьми, відзначати свята, влаштовувати спортивні та розважальні програми, здійснювати захоплюючі прогулянки Дніпром і відвідувати місцеві визначні пам'ятки. Адже це незабутні враження і маса позитивних емоцій!

Любителів та поціновувачів мистецтва запрошує Новокаховська картинна галерея імені А. С. Гавдзинського, яка знаходиться за адресою: вул. Леніна, буд. 26-а, тел.: +38 (05549) 4-22-30.
Про історію молодого південного міста енергетиків розповість музей, який знаходиться на вул. Леніна, 22а, тел.: +38 (05549) 4-23-42. Більше 3 тис. експонатів у 5 залах розповідають про різні періоди історії Каховщини, починаючи з часів скіфського царства Атея. Окрема експозиція присвячена створенню Каховського гідровузла і Південно-Кримського каналу.
Потопаюче в зелені містечко Нова Каховка протягом багатьох років приймає учасників і гостей міжнародних та всеукраїнських фестивалів, конкурсів, виставок: «VIVAT, МUSIСА!», «Чумацький шлях», «Новокаховська Масляна» та ін.

Місто пишається новокаховчанами - олімпійськими чемпіонами: Сергієм Чухраєм, Людмилою Аржанніковою, Валерієм Борзовим, Сергієм Бебешком.
Одним із найбільш яскравих і масштабних заходів Херсонщини став Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти», який щорічно проводиться в місті.
У Новій Каховці діють дитячі санаторії: протитуберкульозний “Джерельце”, який знаходиться за адресою: просп. Дніпровський, 34, тел.: +38 (05549) 9-06-22, та ревмокардіологічний “Дружба” на вул. Карла Маркса, 20, тел.: +38 (05549) 42-5-31, +38 (05549) 43-9-39.

«Нова Каховка – щасливе місто. У ньому все нове, усе виросло на чистому плодючому піскові-винограднику, біля великої і чистої ріки і зроблено з любов’ю чистими руками степової молоді. Усі люблять це місто. Як це радісно». Ці Довженківські рядки й сьогодні надихають мешканців Нової Каховки.

Джерела:
1. Нова Каховка // Географія Херсонщини: навч. посіб. - Херсон, 2007. - С. 207.
2. Нова Каховка // Херсонщина = Kherson region: альбом. - Херсон, 2004. – С. 124-131.
3. Нова Каховка // Херсонщина запрошує [Изоматериал] = The Kherson region invites you: фотоальбом. - Херсон, 2008. – С. 270-279.
4. Нова Каховка // Херсонщина - колиска дитячого оздоровлення, відпочинку та туризму. - Херсон, [2013]. - С. 21.
5. Нова Каховка : альманах: ювіл. вип. / редкол.: А. Мартинов (голова); худож. Є. Яковлєв; фотогр. Г. Пославського [та ін.]. - Нова Каховка: ПІЄЛ, 2002. - 24 с.: кольор. фотогр., ілюстр., портр.

Назад до меню

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 192021
22232425262728
2930